Борците Великов Терзиев в репешажите за бронзови медали

Руди ще има шанс да дублира бронза си от Пекин, стига да спечели трите си двубоя в репешажите. Снимка: БГНЕС

Радослав Великов и Кирил Терзиев ще участват в репешажите за бронзовите медали в категориите си от турнира по свободна борба на Олимпиадата.

Това стана факт, след като и двамата борци, отстранили българите в Лондон, се класираха за финал, предаде БГНЕС.

В категория до 55 килограма Радослав Великов падна на 1/8-финалите от грузинеца Владимер Хинчагашвили с 1:2 части.

В крайна сметка Хинчагашвили се класира за спора за титлата след успех над японеца Шиничи Юмото в полуфиналите. Така Руди ще има шанс да дублира бронза си от Пекин, стига да спечели трите си двубоя в репешажите. Първият му противник е египтянинът Фараг Абделкаим Мохамед.

Иранецът Садег Саеед Гударзи, който категорично надигра Кирил Терзиев на 1/8-финал в категория до 74 килограма, също е на финал.

Гударзи надви безпроблемно унгареца Габор Хатош в полуфиналите и издърпа Терзиев в споровете за бронза.

Първият противник на българина е узбекистанецът Сослан Тигиев. Ако преодолее първия си опонент, Кирил ще излезе в директен спор за бронза с Хатош.