Григор Димитров отпадна в Мадрид от Бердих

В първия сет 22-годишният българин се справи със 6 години по-възрастния от него чех за 33 минути. Снимка: БГНЕС

Григор Димитров загуби мача си срещу шестия в света Томаш Бердих в три сета и не се класира за 1/4 финалите на Мастърса в Мадрид с награден фонд 3 671 405 евро.

Бердих спечели двубоя от третия кръг с 3-6, 6-3, 6-2, записвайки първа победа срещу най-добрия ни състезател.

В шестия гейм на втория сет подаваше Гришо, а пред Бердих за първи път в мача се появи възможност за пробив.

Чехът успя да реализира третия си брейкбол, за да поведе с 4-2, след което не допусна грешки и изравни резултата.

Така на Григор му се наложи да играе трети сети във втори пореден ден.

Решителната част започна лошо за родната звезда, след като Бердих направи пробив още в първия гейм и го затвърди, като Димитров не успя да се възползва от два брейкбола.

196-сантиметровият чех нанесе нов удар в третия гейм и отново успя да го затвърди, а преднината му стана солидна - 4-0.

След това опитният Бердих игра много стабилно и не допусна обрат, спечели сета с 6-2 и премина в 1/4 финалите. В тази фаза той ще спори най-вероятно с водача в схемата Рафаел Надал, който играе с Ярко Ниеминен.

В първи кръг на турнира в Мадрид хасковлията победи представителя на домакините Пабло Карено Буста, а във втори отстрани румънеца Мариуш Копил.