Антоанета Бонева и Мария Гроздева отпаднаха за финала на 10 м въздушен пистолет

Антоанета Бонева. Снимка: БГНЕС

Българката Антоанета Бонева остана точно под чертата за влизане във финала на 10 метра въздушен пистолет на олимпийския турнир по спортна стрелба.

Тя завърши девета само на точка под осмото място. Мария Гроздева остана на 24-а позиция в квалификацията, предаде Дневник.

Дебютантката на олимпийски игри Бонева събра 384 точки. Състезателката от Търговище направи по-колеблива първа серия, но след това показа възможностите си и се доближи до осемте най-добри.

Мария Гроздева стреля под нивото си и остана далеч от местата за влизане във финала. Носителката на три бронзови медала от олимпийски игри в тази дисциплина завърши с 378 точки.

Гроздева и Бонева ще участват и в квалификациите с малокалибрен пистолет, където Гроздева е двукратна олимпийска шампионка.

С най-добър резултат във финала на въздушен пистолет влезе китайката Вънчжун Го, която събра 388 точки.