189821 статии       |       383 интервюта       |       1524 снимки       |       38127 абоната       |      
USD 1.65987| EUR 1.95583| GBP 2.17694|
In English На русском
Вход

КЛЮЧОВИ ДУМИ ДНЕС:   ПротестиКоронавирусБрекзитВоден режим ПерникПо ваш сигнал

Размер на шрифта:   

63-мата български спортисти на Олимпиадата в Лондон

27 юли 2012, петък / 17:32; Коментари: 0
Send to Kindle
63-мата български спортисти на Олимпиадата в Лондон
Представителният знак на Българския олимпийски комитет. Снимка: Дневник.бг

СЪСТАВ НА БЪЛГАРСКАТА ОЛИМПИЙСКА ДЕЛЕГАЦИЯ

ОЛИМПИЙСКИ ИГРИ ЛОНДОН 2012

Утвърден от Общото събрание на БОК, проведено на 26 юни 2012

СПОРТИСТИ

Бадминтон – 1
Петя Неделчева

Бокс  - 4
Детелин Далаклиев    – кат 56 кг
Александър Александров   – кат 49 кг
Тервел Пулев     – кат 91 кг
Стойка Петрова     – кат 51 кг

Борба - 9
4 свободен стил
Радослав Великов    - 55 кг
Анатоли Гуйдя    - 60 кг
Леонид Базан     - 66 кг
Кирил Терзиев    - 74 кг

Станка Златева, жени - 72 кг

4 класически стил
Александър Костадинов   - 55 кг
Иво Ангелов     - 60 кг
Христо Маринов    - 84 кг
Елис Гури     - 96 кг

Вдигане тежести – 2
Иван Марков   - 85 кг
Милка Манева   - 63 кг

Ветроходство - 2
Ирина Константинова   уиндсърфинг клас RS:X
Йоан Колев    уиндсърфинг клас RS:X

Волейбол – 12
Георги Братоев
Добромир Димитров
Валентин Братоев
Владимир Николов
Виктор Йосифов
Теодор Салпаров
Теодор Тодоров
Тодор Алексиев
Николай Пенчев
Николай Николов
Цветан Соколов
Тодор Скримов

Спортна гимнастика - 2
Йордан Йовчев
Ралица Милева

Художествена гимнастика - 7
Михаела Маевска - ансамбъл
Ренета Камберова
Елена Тодорова
Християна Тодорова
Цветелина Найденова
Катрин Велкова
Силвия Митева - индивидуално

Джудо – 1
Мартин Иванов - до 66 кг

Кану Каяк - 1
Мирослав Кирчев - К1 1000

Колоездене - 2
Данаил Петров - колоездене  шосе
Спас Гюров

Лека Атлетика - 8
Ивет Лалова - А нормативи 100 и 200 м
Ваня Стамболова - А нормативи 400 м гладко бягане и 400 м с препятствие
Венелина Венева - А норматив скок височина
Андриана Бънова - А норматив троен скок
Силвия Дънекова - А норматив 3000 м с препятствие
Виктор Нинов - Б норматив скок височина
Георги Иванов - Б норматив гюлле
Радослава Мавродиева - Б норматив гюлле

Плувни спортове - 4
Екатерина Аврамова   - А норматив 200 м гръб, Б норматив 200 м гръб
Нина Рангелова    -   Б норматив 100, 200 и 400 м свободен стил
Петър Стойчев   - маратон
Венцислав Айдарски - Б норматив 1500 м

Спортна стрелба - 4
Мария Гроздева - 25 м пистолет, 10 м въздушен пистолет
Антоанета Бонева - 25 м пистолет, 10 м въздушен пистолет
Антон Ризов - 10 м въздушна пушка, 50 м пушка
Петя Луканова - 10 м въздушна пушка, 50 м пушка

Стрелба с лък - 1
Явор Христов

Тенис - 2
Цветана Пиронкова
Григор Димитров

Фехтовка - 1
Маргарита Чомакова - сабя

Общо спортисти - 63

 

ТРЕНЬОРИ

Орлин Цветанов - бадминтон
Михаил Таков - бокс
Павел Сяров - бокс
Симеон Щерев - борба
Александър Нанев - борба
Михо Дуков - борба
Братан Ценов - борба
Стоян Добрев - борба
Иван Иванов - вдигане тежести
Кристияна Колева - вдигане тежести
Явор Колев - ветроходство
Никола Александров - ветроходство
Найден Найденов - волейбол
Георги Петров - волейбол
Камило Плачи - волейбол
Илко Гиров - спортна гимнастика
Красимир Дунев - спортна гимнастика
Георги Георгиев - джудо
Петър Мерков - кану каяк
Красимир Коев - колоездене
Роберто Бономи - лека атлетика
Георги Димитров - лека атлетика
Атанас Иванов - лека атлетика
Георги Дангалаков - плуване
Красимир Туманов - плуване
Валери Григоров - спортна стрелба
Христо Маринов - спортна стрелба
Веселин Петков - спортна стрелба
Пламена Миткина - стрелба с лък
Кирил Пиронков - тенис
Димитър Димитров - тенис
Илиана Сиракова - художествена гимнастика
Ина Димитрова - художествена гимнастика
Мариела Пашалиева - художествена гимнастика
Силвия Митева - художествена гимнастика
Георги Чомаков - фехтовка

Технически лица
Велина Цекова - лека атлетика
Людмил Коцев - худ. гимнастика /хореограф/
Димитър Спасов - стрелба/оръжейник
без акредитация

Медицински лица
лекари
Стефан Стругаров - главен лекар
Динко Захариев - волейбол
Ангел Лозанов - лека атлетика
Иван Иванов - бокс и щанги
Мариела Сиракова - художествена гимнастика

масажисти
Баязид Махмуд - борба
Александър Върбанов - волейбол
Христо Иванов - за всички спортове
Цветелин Мишовски - художествена гимнастика,
без акредитация

Ръководство
Стефка Костадинова - председател на БОК, ръководител на делегацията
Белчо Горанов - генерален секретар на БОК, зам.-ръководител на делегацията
Румяна Динева - шеф на мисия
Валентин Йорданов - заместник-шеф на мисия,

Водачи на отбори
Любомир Ганев - волейбол
Добромир Карамаринов - лека атлетика
Валентин Савов - борба

Оперативно управление
Камелия Игнатова - администрация и международна дейност
Тодор Шабански - пресаташе
Християн Янков - протокол
Лилия Пандурова - офис на делегацията

Вера Аткинсон - олимпийско аташе /извън Олимпийското село/

ђеклама:
» Абонирай се безплатно за НОВИНИТЕ всеки ден
Разпечатай | Изпрати | Абонирай се за дума
» Напиши статия и ти
Още по темата:
Тагове:
Реклама:
Реклама:

Абонирай се за
НОВИНИТЕ БЕЗПЛАТНО