Черно море с победа над Нефтохимик в Каварна

Източник: Topsport.bg

Черно море победи Нефтохимик с 3:1 на стадион "Калиакра" в Каварна в двубой от 12-и кръг на Първа професионална лига, предаде БГНЕС.

Срещата до голяма степен бе решена още преди почивката, когато домакините отбелязаха две попадения.

До средата на първото полувреме срещата бе равностойна, но в 24-та минута Георги Илиев изпълни перфектен пряк свободен удар и откри резултата. След този гол Черно море дебнеше своя шанс за втори гол и той падна в 38-та минута, когато Секо остана сам срещу Стоян Колев и го преодоля без проблем за 2:0.

Второто полувреме започна по-добре за Нефтохимик, но вместо да намалят резултата, бургазлии получиха трети гол, дело на Пламен Николов. След този гол срещата се доиграваше, като Нефтохимик все пак стигна до почетен гол, който бе отбелязан от Иван Вълчанов в 77-та минута. "Моряците" са трети в класирането с 23 точки, а "шейховете" предпоследни с 8 т.

Следващата среща на Нефтохимик е домакинство на Пирин. Мачът от 13 кръг ще се играе на 4 ноември (петък) от 15:00 часа на стадион „Лазур“. Черно море гостува на Левски.