Бразилия започна с победа срещу Хърватия - 3:1

В 29-та минута звездата на Барселона Неймар отбеляза за „Селесао“ след пробив и точен удар от границата на наказателното поле.

Домакинът на Световното първенство по футбол Бразилия започна надпреварата с победа с 3:1 срещу Хърватия на стадион Арена Коринтианс в Сао Паоло пред около 66 хил. зрители.

След ефирна церемония за откриването на Мондиала, европейският отбор поведе в резултата в 11-та минута след опасна атака на хърватите и автогол на Марсело.

Първото полувреме завърши с равенство, като и двата отбора демонстрираха желание за победа.

Динамичната игра продължи и във втората част и така се стигна до 70-та минута, когато японският съдия Юичи Нишимура отсъди спорна дузпа за бразилския отбор след нарушение на Деян Ловрен срещу Фред.

Неймар, който бе избран и за играч на мача, не пропусна 11-метровия наказателен удар и изпрати трибуните на стадиона в Сао Паоло в екстаз, повеждайки Бразилия напред в резултата.

В 90-та минута Оскар сложи край на спора в първия двубой от Световното първенство с гол след хубаво самостоятелно нахлуване.

По този начин домакините повеждат група "А" преди срещата между Мексико и Камерун в петък.