"Черно море" спечели домакинството срещу "Левски"

С този успех варненци събраха актив от 30 точки, една по-малко от днешния си съперник. Снимка: БГНЕС

Отборът на „Черно море“ постигна труден успех с 2:1 над „Левски“ в първия мач от 19-ия кръг на „А“ група, игран на стадион „Тича“ във Варна.

"Сините" играха без наказания Владимир Гаджев, а заместникът му Кевин Бру не се представи добре и бе заменен още в средата на първото полувреме.

Гостите започнаха активно в началото на мача, но след 20-та минута възпитаниците на Георги Иванов натиснаха и надиграха съперника си.

В 35-та минута реферът Христо Ристосков отсъди дузпа за варненци след единоборство между Бакари и Пламен Илиев, но след консултация със съдията зад вратата отмени своето решение, а повторенията показаха, че крайното му решение е било правилно.

Предимството на домакините даде резултат четири минути преди почивката, когато след много добра комбинация Георги Илиев бе изведен сам срещу вратаря на „Левски“ и откри резултата.

След почивката "моряците" продължиха да бъдат по-активни и в 61-та минута удвоиха преднината си, след като Пламен Илиев не се намеси добре при центриране на Георги Илиев и Бакари прати топката във вратата.

В 77-та минута Левски се върна в мача след грешка на Георги Китанов, която позволи на Ларсен Туре да се разпише на празна врата.

Малко след това Сашо Александров получи втори жълт картон и бе изгонен, но "Черно море" удържа преднината си и стигна до заслужена победа.