"Ботев" Пловдив елиминира "Черно море" за Купата

Пловдивчани все пак стигнаха до победен гол в 90-та минута, когато Артур Енрике свали топката с глава за Луис Педро, който отбеляза на празна врата. Снимка: БГНЕС

Отборът на „Ботев“ Пловдив се класира за четвъртфиналите на турнира за Купата на България, след победа с 1:0 над „Черно море“ в реванша между двата тима на стадион „Христо Ботев“ в Пловдив.

Първата среща във Варна завърши 0:0, като по всичко изглеждаше, че резултатът ще се повтори и в реванша, след като домакините така и не успяха да преодолеят защитата на варненци в редовното време.

Възпитаниците на Георги Иванов се опитаха да отговорят в оставащите минути, но не успяха.

#Купата на България #"Ботев" Пловдив #"Черно море"