Ботев (Пловдив) победи Зрински (Мостар) с 2:0 и продължава в турнира Лига Европа

Отборът на Ботев (Пловдив) победи като домакин Зрински (Мостар) с 2:0 в мач-реванш от втория предварителен кръг на турнира Лига Европа. Двубоят се изигра пред около 10 000 зрители на стадион „Лазур” в Бургас.

Мариян Огнянов в 80-ата минута откри резултата. Нападателят бе изведен на стрелкова позиция пред вратата на гостите след бърза контраатака на Ботев и откри резултата. В 88-ата минута Тодор Неделев вкара втория гол за Ботев. Той завърша поредната контраатака на домакините.

Футболистите на треньора Станимир Стоилов пропуснаха още няколко отлични положения за попадение пред вратата на отбора от Мостар. Първият мач между двата отбора завърши 1:1. С общ резултат от двата мача 3:1 Ботев се класира за третия предварителен кръг на турнира, където ще играе срещу Щутгарт. Първият мач е следващата седмица в Бургас. Представители на Щутгарт изгледаха двубоя на стадиона в Бургас.