Избраха Ивет Лалова за атлетка № 1 на Европа за месец юни

През миналия месец Ивет спечели бягането на 100 метра на европейското отборно първенство в Дъблин. Снимка: БГНЕС

Българската спринтьорка Ивет Лалова беше определена за атлетка № 1 на Европа за месец юни.

През миналия месец тя спечели бягането на 100 метра на европейското отборно първенство в Дъблин и късия спринт на състезанието от Диамантената лига в Осло, съобщи „Фокус“.

Чешката хърделистка Зузана Хейнова зае второ място в месечната класация на официалния сайт на Европейската атлетическа федерация. Трета позиция зае хърватката Сандра Перкович, състезателка по хвърляне на диск.

Първо място при мъжете зае украинският състезател на висок скок Бохдан Бондаренко. Втори е чехът Витеслав Весели (хвърляне на копие), а трети остана британският бегач Мо Фара.