Бербо с гол при загуба от Ливърпул

Снимка: БГНЕС

Димитър Бербатов вкара гол, но неговият Фулъм за пореден път показа катастрофална защита и в последния си домакински мач за сезона падна с 1:3 от Ливърпул, предаде БГНЕС.

Играчите на Брендън Роджърс пратиха над 20 удара към вратата на Марк Шварцер, който спаси тима си от погром, а в един момент и гредата му помогна. Иначе резултата откри именно Бербатов с 14-ия си гол за сезона в шампионата, дошъл след удар с глава от центриране на Заша Рийтер отдясно. Даниел Стъридж обаче изравни малко по-късно след мощен шут отблизо, финтирайки преди това бранител на домакините.

В 62-ата минута отново Стъридж се разписа за 2:1 след пас на Коутиньо. Отново той оформи и хеттрика си 5 минути преди края след поредна контраатака на Ливърпул, която завърши с негов прехвърлящ удар.

С петата си поредна загуба Фулъм се свлече до 15-ата позиция и теоретично все още има шанс да изпадне. В последния мач на Дейвид Мойс на "Гудисън Парк" като наставник на Евертън "карамелите" пък отнесоха с 2:0 Уест Хям. Съндърланд остава точно над чертата след реми 1:1 със Саутхямптън. Останалите резултати: Норич - Уест Бромич 4:0, КПР - Нюкасъл 1:2.