Челси победи категорично шампиона Лестър

chelseablues.ru

Лидерът "Челси" победи с категоричното 3:0 шампиона "Лестър" в двубой от 21-ия кръг във Висшата лига на Англия.

Въпреки отсъствието на Диего Коста футболистите на Антонио Конте не срещнаха особени трудности.

За "Лестър" в игра се завърнаха Джейми Варди, Кристиан Фукс и Ахмед Муса, но това не помогна. Дебют пък направи новото попълнение Уилфред Ндиди, пише БТВ.

Още в 6-ата минута Маркос Алонсо откри резултата в полза на "Челси". "Лестър" отговори с удар на Варди, но Тибо Куртоа се справи. Педро можеше да вкара втори гол за гостите в края на полувремето, но пропусна.

През второто полувреме тимът на Антонио Конте установи надмощие и стигна до нови два гола. В 51-ата минута след разбъркване Маркос Алонсо отбеляза втория си гол и направи резултата 2:0.

Двадесет минути по-късно Педро с глава вкара трети гол и уби надеждите на "Лестър".

С тази победа "Челси" е лидер с 52 точки, което е цели цели седем пред "Тотнъм" и осем пред "Арсенал".