Барса спечели „Жоан Гампер”, Меси подобри рекорд на Стоичков

Източник: donbalon.eu

Испанският шампион Барселона спечели домашния традиционен турнир „Жоан Гампер” след победа с 3:2 над италианския Сампдория. Две от попаденията за каталунците реализира голямата звезда на тима Лионел Меси, с което подобри постижение на Христо Стоичков. С двата си гола аржентинецът вече има на сметката си 8 попадения от надпреварата, с 1 повече от легендарния българин, който има 7, колкото и Чики Бегиристайн, и Хуан Асенси, съобщи БГНЕС.

Иначе Луис Суарес откри резултата на „Ноу Камп” с гол в 16-ата минута, а пет минути по-късно Лионел Меси удвои за 2:0. Италианците намалиха в 23-ата минута чрез Луис Муриел, а до края на полувремето Меси отново върна преднината от два гола за своя тим в 34-ата минута. Крайното 3:2 оформи хърватинът Анте Будимир в 77-ата минута.

Освен победата, феновете на Барселона видяха в игра и новите попълнения в тима – Андре Гомеш, Люка Дин, Денис Суарес и Самюел Умтити.