"Реал" и "Барселона" с победи срещу съответно "Байерн" и "Лестър"

Отборът на "Реал" (Мадрид) победи "Байерн" (Мюнхен) с 1:0 в мач от турнира International Champions cup, игран пред 82 хиляди зрители на стадион „Метлайф“ в Ню Джърси.

Двата тима вървяха към нулево равенство и изпълнение на дузпи, преди в 79-та минута защитникът Данило да вкара единствения гол в мача. Бразилският национал се разписа със страхотен изстрел от далечно разстояние, за да донесе втория успех на "кралския клуб" през тази седмица.

Другият испански гранд, "Барселона", също се поздрави с успех, след като се наложи над английския шампион "Лестър Сити" с 4:2 в Стокхолм.

Каталунците дръпнаха с три гола до почивката след две попадения на Мунир и едно на Суарес, но през втората част новото попълнение на „лисиците“ Ахмед Муса върна два гола за своя тим. В 84-та минута Мужица оформи крайното 4:2 в полза на Барселона. /БГНЕС