Късен гол на Левски отстрани Лудогорец от Купата на България

Снимка: БГНЕС

Отборът на "Левски" победи "Лудогорец" с резултат от 1:0 в полуфинален мач за Купата на България, който се игра на стадион "Георги Аспарухов". В герой за "сините" се превърна Антонио Аниете като отбеляза гол в 90-ата минута след като изпрати топката с точен удар в десния ъгъл на вратата на Владислав Стоянов.

И двата отбора имаха много възможности в хода на двубоя и по всичко личеше, че срещата ще премине в продължения. Голът на Аниете бе решаващ за изхода на полуфиналните мачове между двата тима, след като първият завърши при резултат  от 0:0.

В 83-ата минута Марселиньо отбеляза гол, но той бе отменен от главния съдия на срещата. Ивайло Стоянов бе принуден да отмени попадението поради нарушение срещу Бедоя, което бе извършено малко по-рано.

След драмата на стадион "Георги Аспарухов" "Левски" ще се изправи срещу тимa на "Черно Море" на финал. Класирането е от изключителна важност за "сините", защото при победа ще имат право на участие в плейофите за евротурнира Лига Европа.