Григор Димитров победи Федерер след спектакъл в Ню Йорк

Снимка: ЕПА/БГНЕС

Григор Димитров победи Роджър Федерер с 2:1 сета в приятелски мач в зала "Медисън Скуеър Гардън" в Ню Йорк. Зрелището между двамата тенисисти беше организирано по случай Световния ден на тениса.

Първата ракета на България победи втория в световната ранглиста с 6:2, 1:6, 7:5. Гришо доминираше в първия сет, като дори успя да пробие съперника си в третия гейм без да му даде право на точки. Във втория сет Федерер започна да играе по-стабилно и уверено поведе с 4:1 след като направи пробив. Григор не успя да удържи на напражението и загуби сета с 1:6. В третия сет играта беше най-оспорвана. Григор Димитров показа класа и добра игра и въпреки че изпусна един от двата мачпойнта успя да се добере до успеха.

Това е първа победа на Григор Димитров над Федерер. Двамата тенисисти бяха аплодирани след края на срещата за шоуто, което сътвориха в легендарната "Медисън Скуеър Гардън".