Българките спечелиха турнира в Баку

Българките триумфираха на турнира в Баку. Снимка: ЕПА/БГНЕС

Българският женски национален отбор по волейбол се класира за същинския квалификационен турнир за Олимпийските игри в Лондон, който ще се проведе през пролетта в Турция.

Българският тим спечели финала на предквалификационната надпревара в Баку, в който съперник на възпитаничките на Марчело Абонданца отново бяха домакините от Азербайджан.

Българските момичета показаха здрави нерви, силен характер и записаха четвърта поредна победа в турнира, нанасяйки второ поражение на азерките, тъй като двата тима бяха в една група, предаде БГНЕС.

Волейболистките ни отново спечелиха с 3:2, като резултатът в отделните геймове бе 25:12, 21:25, 25:18, 15:25, 15:9.

Само първото място в турнира гарантираше сигурно директно участие в европейския олимпийски квалификационен турнир в Турция.

Самото класиране за финала все пак може да осигури и на Азербайджан квота за Истанбул, ако европейски отбор успее да вземе олимпийска виза от провеждащата се в момента Световна купа в Япония.