Босна и Херцеговина напуска Световното, въпреки победа над Иран

Въпреки интересния двубой и двата тима напускат Мондиала, след като загубата остави Иран остана на последното място, а Босна и Херцеговина заемат трета позиция. Снимка: ЕПА/БГНЕС

Босна и Херцеговина отпадна с достойнство от Мондиала в Бразилия, след като победи отбора на Иран с 3:1.

Тимът на Сафет Сушич показа характер и надви иранците, които се представяха прилично в груповата фаза.

Резултатът бе открит от звездата на Босна Един Джеко в 23-та минута, като докрая на първото полувреме не паднаха още голове.

През втората час балканците продължиха офанзивната си игра и стигнаха до втори гол в 59-ата минута след гол на Миралем Пянич за 2:0.

В края на мача Иран успя да върне интригата с гол на Реза, но само минута по-късно Босна и Херцеговина реши срещата с гол - Авдия Вършаевич вкара за 3:1.

Въпреки интересния двубой и двата тима напускат Мондиала, след като загубата остави Иран на последното място, а Босна и Херцеговина зае трета позиция.