Нигерия загуби от Аржентина с 2:3, но продължава към осминафиналите в Бразилия

В продължението на първата част Меси отново изведе Аржентина напред в резултата с перфектен удар от пряк свободен удар за 2:1. Снимка: ЕПА/БГНЕС

Нигерия загуби от Аржентина с 2:3, но все пак се класира за осминафиналите на Мондиала в Бразилия, след като в другия мач от групата Босна и Херцеговина победи Иран с 3:1.

Африканският тим изигра силен мач срещу именития си съперник и двата отбора направиха атрактивен мач.

Звездата на гаучосите Лионел Меси откри резултата още в третата минута, но Нигерия отговори светкавично само минута по-късно, чрез Ахмед Муса.

Нигерийците започнаха второто полувреме динамично и само две минути след началото му Ахмед Муса изравни след пробив.

Аржентинският отбор доказа класата си три минути по-късно, когато Маркос Рохо даде преднина на южноамериканците за 3:2.

Въпреки загубата си Нигерия продължава към осминафиналите за първи път от 1998 г., тъй като Босна и Херцеговина победи Иран с 2:0, което им отреди второто място в групата.

В следващия кръг гаучосите ще се изправят срещу втория от група “Е”, а Нигерия ще играе срещу лидера от същата група.