Чили изхвърли световния шампион от Мондиала

По този начин Холандия и Чили продължават към елиминациите, а Испания излиза срещу Австралия в мач без значение за шампионите. Снимка: ЕПА/БГНЕС

Световният и двукратен европейски шампион Испания отпадна от световното първенство в Бразилия след като допусна втора загуба в груповата фаза от Чили с 2:0.

Южноамериканският отбор демонстрира отлична отборна игра и откри реултата в 20-та минута чрез Варгас.

Две минути преди края на първата част чилийците удвоиха преднината си след пряк свободен удар и добавка на Фернандес.

Двата отбора не достигнаха до ново попадение във втората част, въпреки многото възможности пред двете врати, като Испания направи редица пропуски.