Франция и Швейцария оглавиха група "Е" след победи над Хондурас и Еквадор

Франция дебютира на Световното по футбол в Бразилия с класическа победа от 3:0 срещу Хондурас във втория мач от група „Е“.

Звездата на Реал Мадрид Карим Бензема бе най-резултатен в двубоя, отбелязвайки и трите гола в 45-ата, 48-ата и 72-рата минути.

Първото попадение дойде след дузпа в края на първата част, когато Уилсън Паласиос от Хондурас получи втори жълт картон и остави отбора си с човек по-малко.

Вторият гол дойде след отсъждане с технологията „гол линия“ - след центриране на Матийо Валбуема в наказателното поле на островната държава, Бензема изпрати топката към лявата греда, а вратарят Ваядарес опита да я извади, но технологията показа, че головата линия е била премината и „петлите“ удвоиха преднината си.

Третото попадение, отново дело на Бензема, който изпрати Франция начело в групата, след като по-рано през деня Швейцария обърна Еквадор и спечели срещата с 2:1 в добавеното време.