„Атлетико“ (Мадрид) отстрани „Барселона“ от Шампионската лига

Срещата се игра пред 54 хил. зрители на ст. „Висенте Калдерон“ в Мадрид, като през първото полувреме „Атлетико“ диктуваше темпото. Снимка: ЕПА/БГНЕС

„Атлетико“ (Мадрид) отстрани „Барселона“ от Шампионската лига след победа с 1:0 в четвъртфинален мач-реванш, продължавайки към полуфиналите с общ резултат 2:1.

Победният гол за „дюшекчиите“ вкара Коке още в 5-ата минута след бърза атака.

Адриан Лопес първо нацели гредата на вратата на „Барса“, а след като топката се върна у него, той подаде към връхлитащия Коке, който с мощен шут даде преднина на отбора си.

До 20-ата минута играчите на „Атлетико“ удариха още две греди - и двата пъти след шутове на бившия футболист на каталунците Давид Вия.

„Барселона“ загатна за истинските си възможности едва през второто полувреме, когато „Атлетико“ заигра откровено защитно, пазейки резултата и разчитайки на контраатаки.

Няколкото положения за каталунците обаче бяха пропилени от звездите на тима Лионел Меси и Неймар.