Барселона се наложи над Реал Мадрид с 4:3 в зрелищен сблъсък

След мача Реал Мадрид има равен брой точки с Атлетико Мадрид – 70, докато Барселона е с 69. Снимка: ЕПА/БГНЕС

Отборът на Барселона победи Реал Мадрид с 4:3 в зрелищен сблъсък между двата гранда.

В двубоя на “Сантяго Бернабеу” Лионел Меси вкара две дузпи и добави трети гол, за да обърне резултата за каталунците.

Барса поведе още в седмата минута след гол на Иниеста, но в 20-ата Бензема изравни.

Три мунити по-късно той вкара втори гол за Реал Мадрид, а в края на първото полувреме Меси възстанови равенството 2:2.

В 55-та минута съдията даде дузпа за Реал, която Роналдо не сбърка и изведе „белия балет“ напред.

Мадридчани останаха с човек по-малко в 63-ата минута, когато Серхио Рамос получи директен червен картон за нарушение в наказателното поле, а Меси отбеляза от бялата точка за 3:3.

Малко след това съдията свири втора дузпа за Барса, която отново Меси вкара и така каталунците се наложиха с 4:3 над именития си съперник.