Челси разби Арсенал със 6:0

След почивката Оскар и Мохамед Сала оформиха крайното 6:0 в полза на Челси - рекордна победа за “сините” в историята на това дерби. Снимка: ЕПА/БГНЕС

Челси победи с 6:0 Арсенал като домакин на „Стамфорд Бридж“ и превърна в кошмар юбилейния мач номер 1000 на треньора на „артилеристите“ Арсен Венгер.

Двубоят започна отлично за “сините”, които поведоха в петата минута, когато Самуел Ето`о бе изведен от Шюрле в наказателното поле и с точен изстрел откри резултата. Само две минути по-късно германският национал удвои с прецизен удар от границата на наказателното поле.

В 15-та минута дойде най-скандалният момент в двубоя, когато Алекс Окслейд-Чембърлейн изби удар на Еден Азар с ръка, но реферът Андре Маринър направи безумна грешка и показа директен червен картон на Киърън Гибс от Арсенал.

Азар реализира отсъдената дузпа, а до края на полувремето Оскар покачи на 4:0.

С успеха отборът на Жозе Моуриньо събра 69 точки и поведе със седем пред Ливърпул.