"Локомотив" София продължава за Купата след победа над "Славия"

Головете за „Локомотив“ София вкараха Седрик Базея и Том през второто полувреме. Снимка: БГНЕС

Отборът на „Локомотив“ София се класира за четвъртфиналите в турнира за Купата на България по футбол, след като победи „Славия“ в осминафинален мач-реванш като гост с 2:0.

„Белите“ спечелиха първия мач с 2:1, но „железничарите“ продължават напред с общ резултат от двата мача 3:2.

Базеа изведе „Локо“ напред в 54-ата минута, след бърза контраатака, започнала от Маркиньос.

В 80-ата минута Искрен Писаров намери в наказателното поле на „Славия“ Том непокрит и той удвои резултата за „Локомотив“, а в 83-ата минута Маркиньос удари греда.

Най-доброто положение за гол за „Славия“ бе за Галин Иванов, който също удари греда в 16-ата минута.