"Локомитив" Пловдив разгроми "Витоша" Бистрица на Борисов с 5:0

Бившият министър-председател, Бойко Борисов, бе сред резервите, но не се появи в игра за бистришките "тигри".

​“Локомотив“ Пловдив победи „Витоша“ Бистрица с 5:0 в първия мач между двата тима от осминафиналите на турнира за Купата на България.

Резултатът бе открит от Тижани Белаид след центриране от фаул от ляво, а брат му Аймен засече и прати топката в мрежата на Витоша в 24-ата минута, предава БГНЕС.

След центриране от корнер за Локо Пловдив в 41-ата минута, Асен Георгиев отклони с глава към Станко Йовчев, който покачи на 2:0.

Само две минути по-късно, Александър Якимов пусна хубав ефектен пас към Станко Йовчев, който засече за 3:0.

Крис Гади вкара за 4:0 в 51-ата минута, а в 71-ата минута Георги Стефанов оформи крайното 5:0.

Така, "Локомотив" Пловдив е на 99% в следващата фаза на турнира.