"Локомотив" София надви "Ботев" Пловдив с 3:2

Ранджелович откри резултата в полза на домакините още в шестата минута след удар с глава, но само след девет минути Педро изравни. Снимка: БГНЕС

Отборът на „Локомотив“ София победи „Ботев“ Пловдив с 3:2 на стадиона в кв. „Надежда“ в мач от 13-ия кръг на „А“ група.

Пловдивският тим е смятан за един от претендентите за титлата, докато "Локомотив" 0се намира в долната половина на класирането, но все пак "железничарите" стигнаха до победата.

Втората част започна отлично за възпитаниците на Стефан Генов, като те отново поведоха след автогол на Веселин Минев, а в 72-та минута Маркиньос покачи на 3:1, след като преодоля Адам Страховяк.

В продължението на мача Вандер намали изоставането на "канарчетата" с точно изпълнение от свободен удар, но това бе всичко, до което стигнаха гостите.

С този успех Локомотив се изкачи до осмо място в класирането, докато Ботев се смъкна на пета позиция и се отдалечи от лидерите.

Останалите резултати от 13-ия кръг в „А“ група.

Локомотив Пловдив – Славия 3:1

Черно море – Любимец 2:0.