"Ботев" победи "Левски" с 2:1

"Ботев" (Пловдив) победи "Левски" с 2:1 в мач от първия кръг на футболното първенство. Двубоят се играе на стадион „Христо Ботев" в Пловдив.

С гол на Гари Родригес в 5-ата минута Левски поведе в резултата. Родригес бе изведен от Цветан Генков пред вратата на домакините и вкара гол за 0:1.

В 36-ата минута Левски остана с 10 души на терена, след като Родригес получи червен картон. Футболистът се спречка с Минев от "Ботев", за което бе отстранен.

В 57-ата минута Абел Анисе намери пред наказателното поле на "Левски" Тодор Неделев. Той преодоля двата защитници на "Левски" и изравни за 1:1.

В 76-ата минута с втория си гол в мача Неделев оформи крайното 2:1 за "Ботев". Той вкара гол с удар от въздуха от границата на наказателното поле.

Двубоят бе изгледан от трибуните от новия треньор на "Левски" Славиша Йоканович.