Англия не иска мизерни имигрантски лагери, населени с българи и румънци

Англия не иска мизерни имигрантски лагери, населени с българи и румънци
Роу се притеснява, че един бъдещ наплив от имигранти ще затрудни нормалната работа на общините. Снимка: БГНЕС
A A+ A++ A

Председателят на един от най-големите общински съвети в Англия Филипа Роу алармира, че Великобритания може да бъде затрупана от мизерни мигрантски лагери, населени с българи и румънци, пише в. „Дейли Експрес“.

Според Филипа Роу, която е  директор на Уестминстърския съвет в Лондон, настоящият брой на емигрантите на Острова е само „върхът на айсберга“ и след отпадането на ограниченията на трудовия пазар страната трябва да се подготви за много по-сериозен наплив. Поради тази причина граничният контрол трябва да стане много по-сгрог.

„Румънците, които се „изсипаха“ в страната миналото лято, са направили импровизирани лагери в столицата и са отприщили мини престъпна вълна, просия и проституция“, коментира консервативният политик.

Роу се притеснява, че един бъдещ наплив от имигранти ще затрудни нормалната работа на общините. Най-голямото им притеснение е, че повечето пришълци ще са без професия или с ниска квалификация, затова държавата ще трябва да плаща издръжката им.

Друга опасност, която ще донесе идването на българите и румънците, които ще залеят Островите след падането на ограниченията в началото на 2014 г., е негативният ефект върху жилищната система, както върху здравните и други услуги.

„Аз се връщам от посещение в Дисниленд с моите деца. Там ти вземат пръстови отпечатъци всеки път, като влезеш. Ако могат да го правят в Дисниленд, сигурна съм, че можем да го правим и на нашата граница“, добави съветникът.

Жителите на Уестминстър се оплакали от румънци, които в Парк лейн и в други градини оставяли след себе си боклуци и миризмата на екскременти.

В сряда вестник „Дейли  мейл“ писа, че съществува реална опасност над 35 000 имигранти от България и Румъния да отидат във Великобритания, след като на 1 януари 2014 г. отпаднат ограниченията за гражданите на тези две страни.

Изданието цитира посланика ни Константин Димитров, според когото между 8000 и 10 000 българи може да се отправят към Острова, което „не е голям наплив“.

Румънският му колега Йон Джинга пък допуска, че 15 000 - 25 000 негови сънародници може да тръгнат към Албиона.

Мозъчният тръст MigrationWatch предвижда, че числото ще е общо около 50 000. Веднага след изявленията на посланиците председателят на организацията Андрю Грийн побърза да коментира: „Те вече започват да приемат, че числата може да са значителни“.

В момента във Великобритания живеят 130 000 румънци и българи (според публикуван през март доклад на британското външно министерство става дума за 26 000 българи и 80 000 румънци – бел. ред.).

Посланиците на двете страни защитават приноса, който техните сънародници дават за британската икономика. Според проучване на Би Би Си, огласено в понеделник, над 100 000 души от двете страни можели да се насочат към Острова след 1 януари 2014 г.

#Великобритания #България #Румъния #българи #румънци #Константин Димитров #Йон Джинга

Последвайте ни в Twitter и Facebook

Още по темата:

Коментирай

Най-четено от Брюксел
Последно от Брюксел

Всички новини от Брюксел »

Инбет Казино

Анкета

Отрази ли се инфлацията на джоба Ви преди великденските празници