„Байерн“ разгроми „Барселона“ с 4:0

Малко след полувремето баварците удвоиха преднината си, след като Мюлер асистира на Марио Гомес за 2:0, но голът беше спорен, поради съмнения за засада. Снимка: ЕПА/БГНЕС

Отборът на „Байерн Мюнхен“ спечели първия си полуфинален мач срещу испанския гранд „Барселона“ с 4:0, отправяйки сериозна заявка за спечелването на Шампионската лига.

Немският отбор тотално надигра съперника си на „Алианц Арена“, въпреки че звездата на Барселона Лионел Меси започна като титуляр.

Резултатът бе открит в 25-ата минута от Томас Мюлер, който се разписа с глава след асистенция на Данте.

Малко след полувремето баварците удвоиха преднината си, след като Мюлер асистира на Марио Гомес за 2:0, но голът беше спорен поради съмнения за засада.

След пробив отдясно на Ариен Робен „Байерн“ стигна до трети гол в 73-тата минута.

Малко преди края на срещата домакините атакуваха отляво и Мюлер вкара на празна врата за 4:0.

Ненапълно възстановеният Меси се представи слабо, а отборът на „Барселона“ изглеждаше безидеен като цяло и почти не застраши вратата на „Байерн“.