Българка стана световен шампион по джаги

Българката Екатерина Атанасова стана първа на Световното първенство по футбол на маса – джаги, в Нант, Франция. Снимка: gong.bg

Българката Екатерина Атанасова стана първа на Световното първенство по футбол на маса – джаги.

Шампионатът на планетата се проведе 3 до 6 януари в Нант, Франция, а след победата Атанасова е и номер 1 в световната ранглиста, предаде БГНЕС.

25-годишната Катя се увлича по джагите още като ученичка и е шесткратен шампион на България. За пръв път участва на Световно първенство през 2006 г. в Италия.

По нейните думи това е преломният момент в кариерата й - Катя е амбицирана да стане равностойна на големите международни състезатели.

И успява - на 4 пъти печели бронз на световни форуми, докато накрая става и световен шампион.

Екатерина Атанасова има и златен медал от Световните серии на Роберто спорт в Полша.

„Тренирах сама. Гледах големите състезатели на запис. Важна за израстването ми бе и подкрепата на семейството ми, особено на баща ми“, споделя новата световна шампионка.

На Световното първенство в Нант Катя приключва турнира без нито една загуба. На финала тя надигра с 3:1 игри номер 2 в световната ранглиста Лили Андерс.