Шок за Аржентина в Катар! Саудитска Арабия тресна Меси и компания

Аржентина поведе, но сензационно загуби с 1:2 от Саудитска Арабия в мач от група "С" на Мондиал 2022, игран на стадион "Лусаил Айконик".

Гаучосите тотално доминираха през първото полувреме и още в десетата минута Лионел Меси откри резултата от дузпа. Малко след това гол на Лео беше отменен заради засада, а на два пъти до почивката това се случи и на Лаутаро Мартинес.

До 53-ата минута последва пълен обрат! Алшехри и Алдавсари шокираха света с брилянтните си изпълнения, като и двамата намираха десния ъгъл на аржентинската врата.

Двукратният световен шампион опита да изравни след това, но нямаше познатия импулс от първата част, а Саудитска Арабия показа огромно самочувствие и пазеше аванса си без никакъв страх.