Сестрите Уилямс грабнаха олимпийската титла

Сестрите Уилямс победиха чехкините Анреа Хлавачкова и Луси Храдецка на финала в Лондон. Снимка: Ройтерс

Серена и Винъс Уилямс победиха чехкините Анреа Хлавачкова и Луси Храдецка с 6:4, 6:4 и спечелиха олимпийската титла в турнира на двойки при жените в Лондон.

Американската двойка прибави третото си златно отличие след триумфите в Сидни 2000 и Пекин 2008.

Само преди месец тези две двойки отново се срещнаха във финален мач на тревните кортове в "Ол Ингланд клъб". Тогава сестрите Уилямс победиха със 7:5, 6:4 и грабнаха титлата на "Уимбълдън". Днес отново два пробива бяха достатъчни за успеха.

Те дойдоха в четвъртия гейм на първия сет и в петия гейм на втория сет. След това силно сервиращите американки - 6 аса и 78% спечелени точки от първи сервис, успяваха да печелят подаванията си и затвориха мача след 1 час и 33 минути игра.

Серена Уилямс пък имаше двоен повод за радост, след като в събота разби Мария Шарапова с 6:0, 6:1, за да спечели олимпийската титла и на сингъл - единственото голямо отличие, което липсваше в изключителната й кариера.

#Винъс Уилямс #Серена Уилямс #Олимпиадата в Лондон #Лондон 2012 #летни олимпийски игри #Олимпийски игри #тенис