Българските волейболисти паднаха от Аржентина на Олимпиадата

Българските волейболисти регистрираха първа загуба на Олимпиадата в Лондон. Снимка: Ройтерс

Аржентина спечели мача срещу България с 3:1 гейма в срещата от волейболния турнир на Олимпийските игри в Лондон.

Това е първата загуба на българските национали по волейбой на игрите в Лондон. В отделните части резултатите бяха 25:18, 21:25, 25:19 и 25:20.

Това е четвъртата среща на националния отбор на игрите в Лондон. До момента възпитаниците на Найден Найденов спечелиха три победи – над домакина Великобритания, Полша и Австралия и са лидери в групата.

През тази година България и Аржентина се срещнаха 4 пъти в мачове от Световната лига като равносметката е 2 победи за България (3:2, 3:2) и 2 за Аржентина (3:0, 3:1).

Въпреки че имат само една победа на Олимпийския турнир над Австралия с 3:0, „гаучосите" са много сериозен съперник.

#волейбол #Лондон 2012 #Олимпиадата в Лондон #летни олимпийски игри #Олимпийски игри #национален отбор по волейбол #Аржентина