Славия надделя над Ботев (Пд) с 3:2 в мач от Първа лига

Източник: PlovdivGlas.bg

Отборът на Славия победи Ботев Пловдив с 3:2 в мач от 16-ия кръг на Първа лига, игран на Националния стадион "Васил Левски", предаде БГНЕС.

Двубоят започна по-добре за гостите, които откриха резултата в 23-та минута чрез Иван Стоянов, който реализира дузпа, отсъдена за нарушение на Марио Кирев срещу Жоао Пауло. Само след 10 минути "белите" израниха, след като Минчев асистира на Сердеров за 1:1. В 66-та минута нападателят Валери Домовчийски направи обратът пълен, разписвайки се за 2:1, а 10 минути преди края на редовното време Борислав Балджийски вкара трети гол за "белите".

В 87-та минута Тодор Неделев върна надеждите на "канарчетата", но те не успяха да стигнат до равенството в последните минути. След този успех Славия се изкачи до 11-то място в класирането със 17 точки, докато Ботев е една позиция по-нагоре с точка повече в актива си.