Барселона си осигури първото място в групата, след като победи победи Селтик

Барселона си осигури първото място в групата, след като победи  победи Селтик
Novsport.com

Отборът на Барселона си осигури първото място в група С на Шампионска лига, след като победи Селтик като гост с 2:0.

Каталунците направиха грешка в Ла Лига през уикенда, като взеха само точка от домакинството си на Малага, но днес стигнаха до трите точки, благодарение на завърналия се в групата Лионел Меси, пише БГНЕС. Аржентинският футболист откри резултата в 24-та минута след асистенция на Неймар, а в 56-та минута оформи крайното 2:0 след точно изпълнение на дузпа, отсъдена за нарушение срещу Луис Суарес. В другия мач от групата Борусия Мьонхенгладбах и Манчестър Сити направиха равенство 1:1, като след тези резултати Барселона си осигури първото място в групата, а Сити – второто. Борусия от своя страна ще играе в Лига Европа през пролетта, тъй като завършва на трета позиция.