Ник Йънг донесе победата за Лейкърс срещу Оклахома в мач от НБА

Източник: E-novinar.com

Лос Анджелис Лейкърс победи гостуващия Оклахома Сити Тъндър в най-интересния днешен мач от НБА. Гардът Ник Йънг пет секунди преди финалната сирена с изстрел от зоната на трите точки донесе победата на "езерняците". Най-резултатен в мача стана Ръсел Уестбрук от тима на Оклахома с 34 точки, предаде БГНЕС.

221-сантиметровият латвиец Кристапс Порзингис реализира 31 точки за домакинската победа на Ню Йорк Никс над Портланд Трейл Блейзърс със 107:103. За Ню Йорк това е четвърта победа в пет мача, докато Портланд е на другия полюс с четири загуби в последните си пет срещи.

В друг мач от НБА Денвър Нъгетс обърна Чикаго Булс със 110:107 на свой терен. "Биковете" имаха преднина от 14 точки в първата четвърт, която завърши 31:19 в тяхна полза. Двата отбора обаче се оттеглиха на голямата почивка при равен резултат, а преди заключителната четвърт Денвър имаха превес от три точки, който удържаха до края.

Атланта Хоукс претърпя трето поредно поражение, като отстъпи през Ню Орлиънс Пеликанс с 94:112. Решителна се оказа първата четвърт, която "пеликаните" спечелиха с 34:14.