Шеста поредна победа в квалификациите за Бразилия

Gong.bg

Бразилия стигна до шести пореден пълен успех в квалификациите за Мондила 2018. Селесао надви Перу с 2:0 на стадион "Насионал" в Лима с голове през второто полувреме, пише БГНЕС.

Габриел Жезус даде преднина на гостите в 58-ата минута, а 20 минути по-късно той асистира на Ренато Аугусто за втория и последен гол в срещата. Отборът на Тите води уверено в класирането с 27 точки. Втори с 23 е тимът на Уругвай, който загуби от Чили с 3:1 навън. Уругвай ще посрещне Бразилия през март догодина, когато квалификациите се подновяват.

В същото време Аржентина разгроми Колумбия с 3:0 на свой терен, а Лионел Меси имаше участие и в трите гола. Асът на гаучосите вкара първия гол от пряк свободен удар, после даде фантастичен пас на Лукас Прато за втория, а в края на мача асистира на Анхел Ди Мария за последното попадение. Благодарение на тази победа Аржентина се настани на петото място в таблицата с точка повече от Колумбия.