Гофен започна убедително на старта в Шанхай

Източник: tennis24.bg

Правещият страхотно завръщане в Тура след тежка контузия Хуан Мартин дел Потро бе близо до записването на поредна престижна победа, но в крайна сметка отстъпи на 11-ия поставен Давид Гофен с 6-4, 3-6, 5-7 в мач от първия кръг на Мастърса в Шанхай, предаде БГНЕС.

Участващият с уайлд кард аржентинец взе първия сет и дръпна с пробив за 2-0 във втория, но белгиецът намери играта си и взе 10 от следващите 13 гейма, за да изравни сетовете и да поведе с 4-2 във втората част. Дел Потро показа характер и изравни до 5-5, но съперникът му направи нов пробив и затвори мача, за да се класира за втория кръг на надпреварата. "Изиграх добър мач и бях близо до победата.

За мен това бе страхотен сезон, да се завърна по такъв начин след много контузии", сподели шампионът от US Open 2009 след двубоя. За Гофен предстои двубой с Лука Пуй, който победи Фернандо Вердаско в два сета.