Григор почупи ракета след драмата срещу Дел Потро в Рим

Източник: YouTube

Ракета номер едно на България Григор Димитров загуби от Хуан Мартин дел Потро с 6:4, 2:6, 3:6 за малко над два часа игра в първия кръг на турнира в Рим. Загубата дойде часове преди Гришо да посрещне своя 26-и рожден ден, а за капак в края Димитров избухна и разби ракетата си в земята, което предизвика негативни реакция у феновете, предаде Sporta.bg.

Всички подробности може да видите ТУК.

Григор бе безупречен в първия сет и заслужено го спечели. Във втория обаче 198-сантиметровия аржентинец показа класа и изравни резултата. Третият гейм бе игра на нерви. До 3:3 всичко бе логично и нормално. След това обаче първо Григор подложи съперника си на изпитание и едва не го проби. После това стори дел Потро, но пък той успя да спечели подаването на Димитров, а след това затвори и мача.

Миналата година на финала в Истанбул Григор също помля няколко ракети в знак на яд към грешките, които прави. Това е пета поредна победа на дел Потро в общо 5 мача между двамата.