Европа на мач с Канада за Световната купа след победата над Швеция

Източник: topsport.bg

Отборът на Европа победи Швеция с 3:2 след продължение и се класира за финала на Световната купа по хокей. След нулево равенство в първата част резултатът бе открит от Никлас Бекстрьом (23), а Европа отговори с точни удари на Мариан Габорик (37`) и Томаш Татар (41`). Пет минути преди края на редовното време Ерик Карлсон изравни резултата. Чехът Татар стана автор и на победното попадение за Европа в 64-ата минута, предаде БГНЕС.

Тимът на Европа ще спори за трофея с Канада, който в другия полуфинал елиминира Русия. "Кленовите листа" победиха Европа с 4:1 в груповата фаза на турнира. Във финала ще се играе до две победи, мачовете ще се проведат на 27 и 29 септември, и ако се наложи на 1 октомври.