Франция победи Италия в Бари, Холандия загуби от Гърция у дома

Италия загуби от Франция с 1:3 в контролна среща, която се игра в Бари и бе първа за Скуадра Адзура под ръководството на селекционера Джампиеро Вентура. "Петлите" са съперници на България в квалификациите за Световното първенство през 2018 г., предаде БГНЕС.

Антони Марсиал изведе Франция напред в резултата в 17-ата минута, но в 21-ата Грациано Пеле възстанови равенството. Отборът на Дидие Дешан отново поведе с гол на Оливие Жиру (28`), а левият бек Лейвин Курзава сложи точка на спора десет минути преди края на срещата.

В други контроли Белгия отстъпи пред Испания с 0:2, Холандия също претърпя домакинска загуба от Гърция с 1:2, а Португалия срази Гибралтар с 5:0. "Лалетата" също са противник на България в световните квалификации. Тимът на Ивайло Петев гостува на Франция на 7 октомври, а на 25 март посреща Холандия.