Меси донесе победа на Аржентина над Уругвай

Източник: provaton.bg

Отборът на Аржентина се наложи над Уругвай с 1:0 в двубой от квалификациите за Мондиал 2018 в зона КОНМЕБОЛ. Единственият гол в срещата, която се проведе в аржентинския град Мендоса, реализира Лео Меси в 43-ата минута, предаде БГНЕС.

Малко след попадението Пауло Дибала от състава на домакините получи втори жълт картон и гаучосите играха с човек по-малко през второто полувреме. Аржентина е лидер в класирането с актив от 14 точки, по 13 имат Уругвай, Колумбия и Еквадор. На пета позиция с 12 т. са петкратните световни шампиони Бразилия, които победиха Еквадор с 3:0. Неймар откри резултата от дузпа, а Габриел Жезус добави два гола. Хуан Карлос Паредес от Еквадор бе изгонен от терена в 76-ата минута. Четирите най-добри отбора отиват директно на Мондиал 2018, а петият играе плейоф с най-добрия от зона Океания.