Селтик отстрани Астана на Станимир Стоилов

Отборът на Селтик победи Астана с 2:1 по драматичен начин и по този начин се класира за плейофа за влизане в груповата фаза на Шампионска лига, отстранявайки своя съперник с общ резултат 3:2.

Първата среща в Казахстан бе завършила при резултат 1:1, а миналата вечер на "Хемдън Парк" шотландците излязоха напред точно преди почивката, когато Лий Грифитс реализира дузпа. Възпитаниците на Станимир Стоилов успяха да се върнат в двубоя в 62-та минута чрез Ибраими, но в продължението на двубоя домакините получиха право да изпълнят нова дузпа, този път реализирана от Муса Дембеле.

По този начин Астана няма да играе за втора поредна година в Шампионска лига, докато Селтик е един от потенциалния съперници на Лудогорец в плейофа. /БГНЕС