Ювентус се върна в битката за титлата

Отборът на Ювентус постигна пета поредна победа в Серия А, след като в първия и най-интересен мач от 15-я кръг надигра като гост Лацио с 2:0.

След този успех "старата госпожа" се завърна сред претендентите за титлата, въпреки ужасяващото начало на сезона. Към момента играчите на Масимилиано Алегри са на 5-та позиция с равен брой точки с Рома - 27, но "вълците" са с мач по-малко.

Слабият сезон за "орлите" пък продължава и те вече нямат победа в шест поредни мача, като имат едно единствено равенство в тези двубои. Те запазват 10-та си позиция с 19 пункта, но предстоят да бъдат изиграни и другите мачове от този кръг.

През целият двубои шампионите доминираха, като две грешки в защитата на домакините позволиха на Юве да поведе още в 7-та минута, а в 32-рата да удвои аванса си. През втората част гостите "убиха" темпото на игра и спокойно дочакаха края на срещата.