Ивайло Петев: Проблем е, че българите са крайни

БТА/АР

"Загубихме и двата мача", обобщи националният селекционер на България Ивайло Петев след поражението с 0:1 от Италия на стадион "Ренцо Барбера" в неделя в среща от осмия кръг на квалификациите за Евро 2016.

"Лъвовете" остават с осем точки на четвърто място в класирането и нямат никакви шансове да попаднат дори сред баражите, защото изостават със седем от третия Хърватия.

"Нормално е да има разочарование в нас. Имаше съживяване. Класата на Италия всички я знаем. Имахме шансове, но не успяхме да ги реализираме. Вярвах, че може да вземем нещо срещу Италия.

Нелепа грешка в началото, но след това не успяхме да изравним. През второто полувреме вкарахме по-голяма агресия. Липсва класа в решителните моменти. Може би ще експериментирам в последните два мача. Българите сме изключително крайни и това е проблем.

Националният отбор е олицетворение на футболистите от нашето първенство и на играчите, които са в чужбина."