Сесил отстрани Цвети от Индиън Уелс

Сесил Каратанчева отстрани в два сета Цветана Пиронкова от по-нататъшно участие в турнира в Индиън Уелс, САЩ.
Българският сблъсък между двете от 1-ия кръг завърши при резултат 7:5, 6:1 за състезаващата се доскоро за Казахстан тенисистка.

Каратанчева ще се изправи срещу 30-годишната Коко Вандевег във втория кръг.

Интересното е, че мачът започна много силно за Цвети, която взе четири поредни гейма, два от които след пробив. Така тя поведе с 4:0 гейма в резултата, но Сесил отговори със същата серия и изравни геймовете на 4:4.

Каратанчева се окопити и стигна до ключов пробив за 6:5, а след това си взе и подаването, за да спечели сета.
Вторият сет започна по ужасяващ начин за Пиронкова и пловдивчанката губеше с 0:5 гейма след цели три пробива на нейното подаване. Тя все пак върна един пробив и намали на 1:5, но след това си загуби отново подаването и самата среща.