Бразилски вратар вкара гол с шут от своята врата (ВИДЕО)

Бразилският вратар Жонатан отбеляза атрактивен гол с шут от границите на своето наказателно поле и донесе победа на отбора си Операриу в последната минута от мача срещу Насионал.

Рядко срещаният гол падна по време на мача от шампионата на щата Парана между Операриу Паранаензе и Насионал. В добавеното време на първото полувреме вратарят на Операриу Жонатан взе топката в ръце, подхвърли си я и я ритна силно с идеята да намери някой от нападателите.

Валящият силен дъжд обаче бе наводнил терена, топката тупна в една локва в наказателното поле на противника, отскочи лошо и влезе точно между сглобката на вратата на Насионал. Попадението се оказа и последно в мача, завършил при резултат 2:1 за Операриу Паранаензе.

"Исках просто да изритам топката колкото се може по-навътре в половината на съперника. Надявах се да попадне в някой от нашите нападатели. Когато я видях да тупва в онази локва, а после и да влиза във вратата на Насионал, изпаднах направо в екстаз!", разказва щастливият "голмайстор".