Реал Мадрид безпроблемно преодоля Шалке 04

Снимка: БГНЕС

"Реал Марид" победи "Шалке 04" с 2:0 в първия осминафинален мач между двата отбора на стадион “Велтинс Арена”. Головете за мадридчани отбелязаха Кристиано Роналдо в 26-ата минута и Марсело в 79-ата.

Въпреки спекулациите за отслабването на формата на Роналдо, португалецът опроверга слуховете и се разписа с глава след центриране на Даниел Карвахал в наказателното поле през първото полувреме. Мачът се игра са ниски обороти и именно бързият пробив по крилото на Роналдо в 79-ата минута и пасът към свободния Марсело на границата на наказателното поле даде възможност на бразилеца необезпокоявано да прати топката в горния ляв ъгъл на вратата на "Шалке 04". По този начин левият защитник оформи крайното 2:0.

"Шалке 04" не оказа особена съпротива на десеткратния ностител на трофея Шампионска лига. След принудителната смяна на Клаас Ян Хунтерлаар немският тим нямаше сериозни положения пред вратата на Икер Касияс, с изключение на удар на Феликс Платтер, който срещна напречната греда.

В другия осминафинал тази вечер "Порто" и "Базел" си поделиха по 1 точка след резултат 1:1.