Арсенал се красира на 1/4-финалите за Купата на Англия

Снимка: БГНЕС На снимката: Оливие Жиру, който реализира двете попадения в срещата

Отборът на "Арсенал" се класира на 1/4-финал в турнира за Купата на Англия след като победи "Мидълзбро" с 2:0 на “Емиратс”.

“Топчийте” доминираха през по-голямата част от мача, а Оливие Жиру предреши крайния изход още през първото полувреме. Френският таран имаше нужда от само 120 секунди, за да реализира две попадения във вратата на "Мидълзбро" в съответно 27-ата и 29-ата минута.

Отборът на Арсен Венгер не остави място за съмнения за преиграване на мача и реши крайния изход на “Емиратс”. "Арсенал" не повтори грешката на "Манчестър Сити", който допусна да бъде отстранен от Мидълзбро на фазата на 1/8-финалите.

Освен "Арсенал" на 1/4-финалите на Купата на Англия ще участват и "Ливърпул", "Астън Вила", "Брадфорд", "Уест Бромич" и "Рединг". Последният четвъртфиналист ще стане ясен след мача между "Манчестър Юнайтед" и "Престън Норд Ендс", като “червените дяволи” са фаворит срещу третодивизионния тим.